OBVESTILO maj 2014 - PREDAVANJE, IZLET, 42.TEDEN CVIČKA, DRUŽABNO SREČANJE

 

                     OBVESTILO ČLANOM DRUŠTVA

 

 

 

  1. PREDAVANJE – ZAŠČITA IN GNOJENJE VINOGRADOV bo v četrtek, 22. maja 2014

ob 17. uri v v vinogradu g. Janeza Penca v Kamenski gori

(takoj nad vasjo Gorenje Kamenje, na vrhu klanca). Predaval strokovnjak Metroba, g.Marko Kramar

 

  1. IZLET – TRAMINCI TREH DEŽEL bo v soboto, 24. maja 2014

z odhodom avtobusa ob 6.00 uri izpred Paneta TUŠ v Novem mestu, povratek v večernih urah.

S spoznavanjem Traminca bomo začeli pri enem največjih in najbolj znanih pridelovalcev, Hiša dišečega traminca Steyer, Apače, kjer bomo poskusili njihova najboljša vina. Od tu vožna v Avstrijo do Kloecha oz kleti Fruehwirt, kjer bomo spet poiskusili najboljše avstrijske Tramince. Nato nazaj v SLO do Gostilne Lovenjak na malico (prekmurski bograč z divjačino). Sledi vožnja v Madžarsko do kleti Bussay, ogled in degustacija in nato povratek nazaj v SLO do Vinotoča oz kleti Puhan z degustacijo. Večerja v Lovenjakovem dvoru ob prijetni živi glasbi in izvrstnih prekmurskih jedeh. Prihod v Novo mesto v poznih večernih urah.

Cena za člane in partnerja je 45,00 EUR/os, za nečlane 60,00 EUR/os (polna cena izleta).

Prijave na tel: 041-517-502 (Jože B.) ali Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.najkasneje do ponedeljka, 19.5.2014, oz do zapolnitve avtobusa.

  1. 42. TEDEN CVIČKA, bo 30., 31. maja in 1. junija 2014 v Kostanjevici


PROGRAM:     PETEK 30.05.2014

17.30 POVORKA

19.30 OTVORITEV 42. TEDNA CVIČKA

21.00 RAZGLASITEV KRALJA CVIČKA

21.30 IMENOVANJE AMBASADORJA CVIČKA

SOBOTA 31.05.2014

20.00 ZAČETEK PRIREDITVE Z ANSAMBLOM NAVIHANKE

22.00 IZBOR CVIČKOVE PRINCESE

 

NEDELJA 01.06.2014

14.00 SKUPŠČINA ZVEZE DRUŠTEV VINOGRADNIKOV DOLENJSKE

16.30 PODELITEV PRIZNANJ  VINOGRADNIKOM OB 42. TEDNU CVIČKA

18.00 VINOGRADNIŠKE IGRE 

V NEDELJO BO PRIREDITEV TRAJALA DO 21.00. URE.


Organiziramo avtobusni prevoz v Kostanjevico, v petek, 30.5.2014, za udeležbo na povorki in ob razglasitvi naših dveh članov, kralja in ambasadorja cvička. Zainteresirani se čim prej prijavite Jožetu B. (041 517 502) ali pošljite elektronsko sporočilo na Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate. Prijave bomo zbirali do popolnitve avtobusa oz do 26.5.2014. Odhod avtobusa ob 16.00 uri z AP pred Policijo BTC v Bršljinu, ob 16.15 AP pri Qlandiji. Povratek ob 23.15 uri. Obvezno morate biti oblečeni v naše majice in kape in predpasnike kdor jih ima. Nekaj jih bomo imeli za kupit tudi na avtobusu. S seboj prinesite priročne vinogradniške rekvizite (pletenke, brente, motike, ...) Malica za udeležence povorke zagotovljena brezplačno. V soboto pridite čim bolj množično navijat za našo kandidatko za cvičkovo princeso, Evo Somrak, v nedeljo pa na podelitev priznanj in medalj za ocenjena vina.

  1. TRADICIONALNO DRUŽABNO SREČANJE bo v petek, 6. junija 2014 ob 18.00 uri pri kleti letošnjega kralja cvička, Janeza Colnarja na Trški gori

Poudarek letošnjega srečanja bo na počastitvi kralja cvička, g. Janeza Colnarja, ambasadorja cvička g. Jožeta Žura in cvičkove princese, ki bo mogoče ravno tako naša članica. Na programu bo tudi podelitev priznanj in medalj za vina, ocenjena na 42. Tednu cvička, kulturni program, pokušina najbolje ocenjenih vin naših članov, še posebej kraljevega cvička, živa glasba, hrana, pijača. Cena hrane in kozarca 5,00 EUR, pijača brezplačno! Gospodinje pa prinesite na pokušino vaše izvrstne sladice!        Prijave na: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate. Sv. maša za dobro letino bo na Trški Gori, v nedeljo 8. junija ob 16. uri. S sabo prinesite prigrizke, za potešitev žeje pa bomo poskrbeli v društvu.

UO je sprejel sklep, da se zainteresiranim omogoči nakup žebljička ali traku za društveni prapor. Cena žebljička je 40,00 EUR, traku pa 120,00 EUR. Nove donatorje bomo razglasili na Družabnem srečanju!

Za prejemanje obvestil se nam javite na naslov: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate. Kdor tega obvestila ni dobil tudi po e-pošti, ga še nimamo v bazi podatkov ali pa imamo napačen naslov!

Članarino (15,00 EUR) lahko plačate na naš poslovni račun : SI56 0297-0009-2360-849, NLB

 

Lep vinogradniški pozdrav!                                

Predsednik DV Trška gora:    Jože Bašelj

Call
Send SMS
Add to Skype
You'll need Skype CreditFree via Skype

 

 

 

 

        

 

KONTAKT

Društvo vinogradnikov Trška Gora

Sevno 13

8000 Novo mesto

Elektronski naslov: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.